facebook
Aktualności
Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zapowiadają kolejny strajk

Pracownicy ITD w zorganizowanym przez związki zawodowe referendum opowiedzieli się za akcją protestacyjną. Strajk może zacząć się już we wrześniu.

21/08/2018
Bałkany Zachodnie-UE – kolejne spotkanie na szczycie

   Gospodarka, bezpieczeństwo i pojednanie – te trzy kluczowe obszary współpracy były w tym tygodniu jednymi z głównych tematów rozmów na szczycie w Londynie.

13/07/2018
Wyroby farmaceutyczne – co należy zgłosić w SENT?

Przewozisz wyroby farmaceutyczne? Sprawdź, czy obowiązują cię nowe przepisy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów.

10/07/2018
Czechy i Słowacja - zakazy ruchu pojazdów ciężarowych

W dniach 5-6 lipca nasi południowi sąsiedzi świętują. To wiąże się z dodatkowymi zakazami ruchu dla pojazdów ciężarowych.

05/07/2018
Ile zarabia kierowca zawodowy?

Nie ustają dyskusje na temat proponowanych przez Ministerstwo Infrastruktury zmian w sposobie wynagradzania kierowców zawodowych. Jak faktycznie kształtują się w Polsce zarobki pracowników tej grupy zawodowej?

28/06/2018
Parlament Europejski odrzucił kompromis w sprawie Pakietu Mobilności
Złe wiadomości z Brukseli. Parlament Europejski zagłosował dziś przeciwko wyłączeniu transportu międzynarodowego i tranzytu spod zasad delegowania.
14/06/2018
Już niedługo szczyt UE – Bałkany Zachodnie

Zastrzyk nowej energii w relacjach na linii UE - Bałkany Zachodnie – to główny cel przyświecający szczytowi, który odbędzie się 17-go maja 2018 roku w stolicy Bułgarii.

08/05/2018
USTAWA O TACHOGRAFACH PRZYJĘTA - ZMIANY OD CZERWCA

Rada Ministrów przyjęła przełożony przez ministra infrastruktury projekt ustawy o tachografach. Nowe zapisy wejdą w życie już w czerwcu.

13/04/2018
ZMIANY W ZASADACH WYNAGRADZANIA KIEROWCÓW

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa przygotowało projekt nowelizacji ustawy o czasie pracy kierowców, który w środowisku transportowym stał się źródłem gorących debat.

06/04/2018
BĘDĄ ZMIANY W USTAWIE O TRANSPORCIE DROGOWYM
Rząd przyjął przedłożony przez ministra infrastruktury projekt ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz niektórych innych ustaw.
15/03/2018
UWAGA KIEROWCY - ŚNIEŻYCE NA BAŁKANACH!

Ostatnie dni lutego mieszkańcom Półwyspu Bałkańskiego upłyną pod znakiem intensywnych opadów śniegu. Kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia.

26/02/2018
HISTORYCZNY POZIOM POLSKO-CHIŃSKIEGO OBROTU

W 2017 roku wartość wymiany handlowej pomiędzy Polską a Chinami po raz pierwszy w historii przekroczyła kwotę 20 mld dolarów.

29/01/2018
„KOLEJ NA POLSKĘ”

„Kolej na Polskę” - niezależna inicjatywa, która ma wesprzeć Polskę w jej dążeniach do stania się hubem logistycznym w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku, zyskała poparcie Ministerstwa Rozwoju. Co dalej?

28/12/2017
ALBANIA SZANSĄ DLA POLSKICH FIRM?

Wyzwania i możliwości – pod takim hasłem odbędzie się dziś w Warszawie Polsko-Albańskie Forum Biznesu z udziałem premierów obu krajów.

06/12/2017
SERBIA – CEFTA MUSI ULEC REFORMOM

Podczas listopadowego Forum CEFTA w Belgradzie po raz kolejny poruszony został temat wspólnej strefy ekonomicznej dla Bałkanów Zachodnich.

24/11/2017
OGÓLNOPOLSKA SIATKA CUDO JUŻ ZNANA

Ministerstwo Finansów opublikowało informacje dotyczące ogólnopolskiej siatki CUDO w zakresie wewnętrznych oddziałów celnych. Zmiany wejdą w życie 2 stycznia 2018 roku.

20/11/2017
TRANSPORT LOTNICZY TOWARÓW ROŚNIE W SIŁĘ

W pierwszej połowie 2017 roku światowy lotniczy ruch cargo wzrósł o 3,6%. Popyt jest bardzo duży. Jak w tej branży na tle innych krajów wypada Polska?

09/11/2017
SUKCES BUŁGARSKO-POLSKIEGO FORUM BIZNESU

3 Cargo reprezentowało polski sektor logistyczny podczas Bułgarsko-Polskiego Forum Biznesu, które odbyło się 20 września w stolicy Bułgarii – Sofii.

22/09/2017
KIEROWCA ZAWODOWY POTRZEBNY OD ZARAZ

Polska branża transportowa jest jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się w Europie. Szacuje się, że około 25% międzynarodowych transportów drogowych na naszym kontynencie realizowanych jest przez samochody z polskimi rejestracjami. Jest jeden problem – brakuje nam kierowców.

04/09/2017
ROŚNIE POPULARNOŚĆ PRODUKTÓW ALBAŃSKICH

Lipcowy raport dotyczący handlu międzynarodowego, opublikowany przez Albański Instytut Statystyczny INSTAT, sugeruje wzrost popularności produktów „Made in Albania”.

18/08/2017
CENTRUM OBSŁUGI TOWARÓW CELNYCH RUSZA PEŁNĄ PARĄ!

Po wielu miesiącach, które upłynęły nam w atmosferze oczekiwania, z radością informujemy, że w końcu nadszedł ten dzień! Dzisiaj rozpoczęliśmy pracę w naszej nowej siedzibie!

07/08/2017
SŁABNIE KONDYCJA POLSKIEGO RYNKU TRANSPORTOWEGO

Jak donosi Rzeczpospolita, po okresie dynamicznego wzrostu kondycja naszej branży transportowej zaczyna słabnąc. W najnowszych wynikach sprzedaży samochodów użytkowych Polska wypada słabo na tle pozostałych państw unijnych.

28/07/2017
POSZERZENIE UE W KIERUNKU BAŁKANÓW ZACHODNICH PRIORYTETEM?

Siedem krajów Europy Centralnej opowiedziało się za przyspieszeniem procesu rozszerzania Unii Europejskiej. Ich zdaniem członkostwo krajów zachodniobałkańskich jest kwestią priorytetową.

11/07/2017
WAKACYJNE OGRANICZENIA RUCHU POJAZDÓW CIĘŻAROWYCH

Przypominamy o obowiązujących w okresie wakacyjnym weekendowych zakazach ruchu pojazdów ciężarowych na terenie Polski.

26/06/2017
SZYKUJĄ SIĘ MILIONOWE KARY DLA PRZEWOŹNIKÓW?

Jak donosi dzisiaj portal Money.pl, przewoźnicy pogubili się w nowych obowiązkach związanych z monitorowaniem drogowego przewozu towarów, co może skutkować wielomilionowymi karami. Czy nasza branża transportowa jest w stanie je udźwignąć?

16/06/2017
POLSKIE STANOWISKO W SPRAWIE PAKIETU MOBILNOŚCI

W dniu 31 maja Komisja Europejska opublikowała tzw. Pakiet Mobilności, czyli akty prawne regulujące funkcjonowanie sektora transportu w UE. Polska zgłosiła swój sprzeciw wobec niektórych zawartych w nim zapisów.

02/06/2017
BAŁKAŃSCY PREMIERZY SPOTKALI SIĘ W BRUKSELI

W środę 24 maja sześciu premierów państw bałkańskich spotkało się w Brukseli z Wysoką Przedstawicielką Unii do Spraw Zagranicznych i Polityki Bezpieczeństwa, Federicą Mogherini. Tematem rozmów była między innymi poprawa sytuacji ekonomicznej w regionie.

26/05/2017
EUROPEJSKIE WSPARCIE DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Z BOŚNI I HERCEGOWINY

Unia Europejska postanowiła przyznać 3 mln euro 49 małym i średnim przedsiębiorstwom oraz 8 spółkom z Bośni i Hercegowiny w ramach projektu wspierania konkurencyjności MŚP z rejonów dotkniętych powodzią.

18/05/2017
ALBANIA – RUSZAJĄ PRACE NAD NOWYM SYSTEMEM ZINTEGROWANEJ TARYFY CELNEJ

Albańska administracja celna we współpracy z UE uruchomiła nowy projekt, mający na celu stworzenie narodowego systemu celnego zintegrowanego z europejskim systemem TARIC. W tych działaniach albańskich urzędników wesprze włoska Agencja Cła i Monopolu.

09/05/2017
CHIŃSKIE INWESTYCJE W SERBII SIĘGNĄ 10 MLD DOLARÓW

Serbskie władze zacieśniają współpracę z chińskimi inwestorami, a prace nad projektami będącymi częścią globalnej inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku nabierają w tym kraju tempa. Serbia nie kryje swoich aspiracji, by stać się regionalnym hubem transportowym.

02/05/2017
BiH DOŁĄCZY DO ŚWIATOWEJ ORGANIZACJI HANDLU?

Bośniacki minister handlu zagranicznego i gospodarki Mirko Sarovic ogłosił, że negocjacje Bośni i Hercegowiny związane z jej wstąpieniem w szeregi państw członkowskich Światowej Organizacji Handlu (WTO) wkroczyły w etap końcowy.

24/04/2017
NOWE PRZEPISY O MONITOROWANIU DROGOWEGO PRZEWOZU TOWARÓW

W dniu dzisiejszym w życie wchodzą nowe przepisy mające na celu uregulowanie funkcjonowania systemu monitorowania przewozu towarów wrażliwych, takich jak paliwa, alkohol i susz tytoniowy, które wiążą się z wysokim ryzykiem oszustw podatkowych.

18/04/2017
ZAOSTRZENIE KONTROLI NA GRANICACH ZEWNĘTRZNYCH UE

Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej zaostrzyły przepisy Kodeksu Granicznego Schengen. Nowe regulacje dotyczące zasad przekraczania granic zewnętrznych zaczęły obowiązywać 7 kwietnia 2017 roku.

10/04/2017
PROTESTY W SERBII

Tysiące ludzi dołączyło do protestów ulicznych w Belgradzie oraz innych serbskich miastach, by zamanifestować swój sprzeciw wobec zwycięstwa Aleksandara Vucic w niedzielnych wyborach prezydenckich.

06/04/2017
WSPÓLNY RYNEK BAŁKAŃSKI – ZDANIA PODZIELONE
Podczas gdy część krajów bałkańskich wymienia potencjalne korzyści, jakie mogłaby przynieść regionowi umowa o wspólnym rynku, niektórzy bałkańscy liderzy pozostają sceptycznie nastawieni do tego pomysłu.
31/03/2017
WIZJA WSPÓLNEGO RYNKU BAŁKAŃSKIEGO NA ETAPIE ROZMÓW

16 marca premierzy sześciu państw Bałkanów Zachodnich spotkali się w Sarajewie. Wzmocnienie współpracy oraz wspólny rynek bałkański były jednymi z głównych tematów rozmów na szczycie.

20/03/2017
KANCLERZ MERKEL CHWALI SERBIĘ

Podczas wtorkowej konferencji prasowej kanclerz Niemiec Angela Merkel pochwaliła serbskiego premiera za wprowadzenie reform, dzięki którym Serbia spełnia standardy europejskie.

15/03/2017
ALBANIA NA DRODZE KU STABILIZACJI GOSPODARCZEJ
Pod koniec lutego Albania pomyślnie zakończyła 3-letni program mający na celu przywrócenie wzrostu gospodarczego oraz przejęcie kontroli nad gwałtownie rosnącym zadłużeniem publicznym.
06/03/2017
CHORWACKI RZĄD CHCE BRONIĆ KRAJOWY RYNEK PRZED NIEUCZCIWĄ KONKURENCJĄ

   Chorwacki minister rolnictwa Tomislav Tolušić podczas swojej zeszłotygodniowej wizyty w Split zapowiedział przyjęcie przez rząd chorwacki ustawy o nieuczciwych praktykach handlowych.

27/02/2017
CZY POWSTANIE BAŁKAŃSKA UNIA CELNA?

   W zeszły piątek premier Serbii Aleksandar Vucic przekazał kanclerzowi Austrii Christianowi Kern dokument proponujący ustanowienie unii celnej oraz strefy wolnego handlu w rejonie Bałkanów Zachodnich.

22/02/2017
70 MLN EURO DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Z KOSOWA, SERBII I MACEDONII

   Europejski Fundusz Inwestycyjny oraz trzy banki z grupy ProCredit podpisały 9-go lutego umowy gwarancyjne mające na celu wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw w Serbii, Kosowie oraz w Byłej Jugosłowiańskiej Republice Macedonii. 

13/02/2017
RZĄD RUMUŃSKI WYCOFUJE SIĘ Z KONTROWERSYJNEGO ROZPORZĄDZENIA

   W niedzielę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie rządu Rumunii, podczas którego uchylono rozporządzenie łagodzące zapisy w kodeksie karnym. Przyjęte w zeszłym tygodniu rozporządzenie, częściowo depenalizujące korupcję, doprowadziło do masowych protestów na terenie całego kraju.

06/02/2017
CHORWACJA NOTUJE ZDUMIEWAJĄCY WZROST PRODUKCJI PRZEMYSŁOWEJ

   W grudniu 2016 roku produkcja przemysłowa Chorwacji zanotowała skok o 14,9% w stosunku do roku poprzedniego. Ten największy od 16 lat wzrost spotkał się z rozbieżnymi ocenami ze strony ekspertów.

01/02/2017
RUMUŃSKI “CUD” GOSPODARCZY SZANSĄ DLA POLSKICH EKSPORTERÓW

   Po niezwykle korzystnym roku 2016, w którym Rumunia zanotowała najwyższy pośród państw UE wzrost gospodarczy, władze w Bukareszcie postanowiły pójść o krok dalej i zapowiadają kolejne rewolucje w obowiązującym systemie podatkowym.

24/01/2017
SERBSKI RZĄD ZAPOWIADA NADEJŚCIE NOWYCH INWESTYCJI

   W 2016 roku bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Serbii wyniosły około 1,8 mld euro. Serbski rząd ma nadzieję, że w tym roku zagraniczne firmy zainwestują w Serbii kolejne 2 mld euro.

18/01/2017
CHORWACJA W STREFIE EURO - WĄTPLIWOŚCI EKONOMISTÓW

   Narodowy Bank Chorwacji (HNB) chce wprowadzić narodową walutę w postaci euro, ale ekonomiści ostrzegają, że dług publiczny oraz obecny budżet państwa nie sprzyjają takiemu posunięciu.

11/01/2017
ZMOWA CENOWA – JUŻ WKRÓTCE W SĄDZIE PIERWSZY POZEW ZBIOROWY

   Holenderska organizacja TLN, zrzeszająca ponad 5 tys. przewoźników, początkiem tego roku ma zamiar wystąpić do sądu z pozwem zbiorowym przeciwko sześciu wiodącym producentom samochodów ciężarowych. Pozew związany jest z trwającą przez 14 lat nielegalną zmową cenową. 

02/01/2017
3CARGO NA CENTRALNYCH TARGACH ROLNICZYCH

   Ostatni listopadowy weekend tego roku odznaczył się wyjątkowym - przede wszystkim dla sektora rolniczego, choć nie tylko - wydarzeniem, a mianowicie Centralnymi Targami Rolniczymi, odbywającymi się w Nadarzynie koło Warszawy. 

02/12/2016
Powódź w Albanii

    W zeszły wtorek z powodu intensywnych opadów deszczu Albanię, Czarnogórę oraz południową Serbię nawiedziły dramatyczne w skutkach powodzie.

14/11/2016
DOŁĄCZ DO NAS NA TARGACH TRANSPOLAND W WARSZAWIE!

   W dniach 8 – 10 listopada w Warszawskim Centrum Expo XXI odbędzie się czwarta już edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransPoland. Dzięki przyjętej formule B2B, targi te stały się swoistą platformą biznesową dla profesjonalistów i przedsiębiorców działających w branży transportowej.  

21/10/2016
Wielkanoc w obrządku Prawosławnym

Wierni Prawosławni obchodzą święta Paschę.

29/04/2016
Unijny Kodeks Celny startuje od 1 maja.

1 maja 2016 r. wchodzi w życie Unijny Kodeks Celny (UKC)

28/04/2016
Świąteczne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych.

Ograniczenia w ruchu dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 12 ton.

25/04/2016
Konferencja transportowców w Belgradzie

Transport i logistyka w Europie Południowo-Wschodniej oraz regionie Dunaju - TIL 2016

15/04/2016
Układ stabilizacji UE - Kosowo

Preferencyjna wymiana handlowa pomiędzy UE a Kosowem

05/04/2016
GITD ostrzega przewoźników.

Całkowita blokada przejść granicznych pomiędzi Grecją a Bułgarią.

22/02/2016
Grecja strajkuje od 4 lutego

Strajk rolników i transportowców w Grecji

03/02/2016
Serbia przystępuje do WPT

Od 1 lutego Serbia przystępuje do Konwencji o wspólnej procedurze tranzytowej.

22/01/2016
Słowacja i Węgry - zmiany w wyposażeniu pojazdów.

Słowacja i Węgry wprowadzają zmiany w obowiązkowym wyposażeniu pojazdów ciężarowych.

30/12/2015
Grecja zamknęła granicę z Macedonią

Policja w północnej Grecji zamknęła przejście graniczne z Macedonią.

10/12/2015
Czarnogóra liderem regionu Bałkanów Zachodnich

Spory wzrost PKB dzięki inwestycjom i turystyce.

22/10/2015
Volkswagen kontra reszta świata?

Fiat może skorzystać na aferze Volkswagena

22/10/2015
Sprawdzamy NIP - szybko i pewnie.

Portal Podatkowy udostępnił narzędzie do weryfikacji NIP

21/10/2015
Wdrożenie systemu TRACES

Bezpośredni dostęp celników do dokumentów weterynaryjnych.

16/10/2015
Belgradzkie autobusy w nowej szacie.

Już czas na zmianę barw – czerwony rządzi.

15/10/2015
Kosowo znów „gorące”

Prisztina – zamieszki pod komendą policji.

13/10/2015
Zamach w Turcji.

Wzrosła liczba ofiar po sobotnim ataku w Ankarze.

12/10/2015
Zima za pasem.

Pierwszy „atak” zimowej aury.

12/10/2015
ADR-y pod lupą ITD.

Transport ADR – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu. 

06/10/2015
Służba Celna udostępniła system eBooking Truck

Od dnia dzisiejszego ruszyła nowa usługa udostępniona przez organy celne.

05/10/2015
Sytuacja na Chorwackich granicach.

Informacje dotyczące eksportu i importu towarów do, oraz z Chorwacji

 

25/09/2015
Całkowite zamknięcie granic Chorwacko-Serbskich

Chorwacja blokuje Serbom wjazd na swoje terytorium.

24/09/2015
Nielegalni emigranci w transporcie - kodeks postępowania.

Brytyjska Border Force publikuje na stronach rządowych
zasady bezpieczeństwa w transporcie do UK.

22/09/2015
Wspólna infolinia celno-podatkowa.

Od 14 września 2015 roku ruszyła wspólna infolinia podatkowa i celna

21/09/2015
Chorwacja zamyka granice z Serbią

Masowy napływ imigrantów powodem zamknięcia granicy.

18/09/2015
Tańsze autostrady w Serbii

Zmiana systemu opłat autostradowych - płacimy za kilometry.

17/09/2015
Swarovski w Serbii

Firma Swarovski otwiera oddział w Serbskiej Suboticy

14/09/2015
Budowa dróg kluczowa dla rozwoju Serbii

Serbia inwestuje w rozwój infrastruktury komunikacyjnej.

14/09/2015
Serbia, Kosowo i Albania budują wspólną autostradę.

Budowa autostrady przy wsparciu Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju. 

01/09/2015
W Belgradzie powstanie nowy(stary) most.

Planowana przebudowa starego mostu SAVA w Belgradzie.

01/09/2015
Stan wyjątkowy w Macedonii

Najazd imigrantów powodem stanu wyjątkowego w Macedonii

22/08/2015
Turecki mur na granicy z Syrią

Powstaje wysoki mur na granicy Turecko Syryjskiej.

15/08/2015
Liberalizacja przepisów - lepsza sytuacja w handlu z Turcją

Badania Komisji Europejskiej na rynku transportowym UE -Turcja

11/08/2015
Serbskie "boje" z nielegalnym transportem.

Rząd i lobby "autobusowe" za ograniczeniami w transporcie lądowym w Serbii.

05/08/2015
Eksportowy rekord wszech czasów Tureckiej gospodarki

Polsko-Turecka Izba Gospodarcza udostępniła wyniki jakie osiągnęła Turecka gospodarka w eksporcie za rok 2014.

05/08/2015
Komunikacja w Belgradzie w nowym "starym" kolorze.

Mieszkańcy Belgradu zdecydowali w głosowaniu o zmianie koloru taboru komunikacji miejskiej.

05/08/2015
SZPROT - pomocnik w odprawach uproszczonych
Odpowiedż Izby Celnej na nurtujące pytania dotyczące odpraw uproszczonych.
23/07/2015
BALKAN EXPRESS – rzetelna firma
Otrzymaliśmy certyfikat Rzetelnej Firmy.
07/07/2015
Drogowy "horror" w Calais
Bardzo trudna sytuacja na trasach pomiędzy Wielką Brytanią i Francją
02/07/2015
FCA - dobry wybór
INCOTERMS 2010 - drobna zmiana, wymierne korzyści!!
29/06/2015
NCTS w Macedonii

Macedonia przystępuje do Konwencji o wspólnej procedurze tranzytowej(WPT)

25/06/2015
Przerwa w działaniu NCTS

W dniu jutrzejszym przerwa w działaniu Systemu NCTS.

24/06/2015
Wypadek na A4

Do poważnego wypadku doszło na autostradzie A4.

22/06/2015
Wakacje za pasem.

Wakacyjne ograniczenia w ruchu ciężarowym.

18/06/2015
Węgrzy budują „mur” na granicy z Serbią

Rząd węgierski zamyka granicę z Serbią z powodu napływy nielegalnych imigrantów.

17/06/2015
Korupcja na Serbskiej granicy.

Aresztowania w szeregach policji i celników - powodem łapówki.

16/06/2015
Portal Służby Celnej i Straży Granicznej.

Służba Celna wraz ze Strażą Graniczną uruchomiły wielojęzyczny portal Granica.gov.pl, który powinien ułatwić podróżnym i przewoźnikom przekraczanie granic naszego kraju.

09/06/2015
Zablokowana granica Turecko-Bułgarska

Gigantyczne kolejki na granicy Turecko-Bułgarskiej

25/05/2015
KE wszczęła postępowanie w sprawie MiLoG

Komisja Europejska pogroziła Niemcom za MiLoG

22/05/2015
Świadectwa AEO wręczone!

Uroczystość w Katowickiej Izbie Celnej.

15/05/2015
Wymiana nawierzchni na Zakopiance

Rusza wymiana asfaltu  - będą objazdy!

12/05/2015
Uroczystość wręczenia świadectwa AEO

Otrzymaliśmy oficjalne zaproszenie z Izby Celnej.

08/05/2015
PROMOCJA

Promocyjne stawki na transport na linii Tureckiej

04/05/2015
Ograniczenia w ruchu.

Weekendowy "szał" wyjazdowy - ciężarówki STOP.

29/04/2015
Nowe kabiny w ciężarówkach.

Będą nowe typy kabin dla "TIR"-ów ....ale po 2022roku.

22/04/2015
Porwana Maja odnaleziona!!

Poszukiwana od wtorku dziewczynka z miejscowości Wołczkowo pod Szczecinem odnaleziona w Niemczech.

16/04/2015
Zmiany w taryfikatorze mandatów

Od soboty obowiązują znowelizowane przepisy dotyczące kierowców i pieszych.

14/04/2015
Z węglem 150km/h

Rekordzista - zestawem 151 km/h.

26/03/2015
Upoważniony przedsiębiorca – certyfikat AEO

Balkan Express wdraża system AEOC

18/03/2015
Ogólnopolski protest przewoźników.

Ogólnopolski protest przeciwko działaniom niektórych państw UE oraz Rosji utrudniających prowadzenie działalności gospodarczej firmom polskim.

17/03/2015
Bułgaria pod śniegiem

Silne opady śniegu paraliżują Bułgarię.

09/03/2015
Pikiety Transportowców

Pod ambasadami Niemiec i Francji protestowali krajowi przewoźnicy.

05/03/2015
Mandaty - będzie drożej

Sejm uchwalił nowelizację Kodeksu karnego dotyczącą kierowców.

25/02/2015
Zgłaszania towarów wwożonych do turcji nie będzie

Turcja prawdopodobnie wycofała się z nowego obowiązku celnego.

23/02/2015
Mamy Oskara!!

IDA - pierwsza polska produkcja która dostąpiła zaszczytnej nagrody światowego kina.

23/02/2015
Bezpieczeństwo wiernych w Tureckim wydaniu.

Czerwone dywany przed Meczetem Sultan Eyüp

19/02/2015
Turcja pod śniegiem

Silne opady śniegu w Turcji

19/02/2015
Transport "ciężko" zadłużony

Krajowe firmy transportowe  - długi rosną.

17/02/2015
Dziś Tłusty Czwartek.

Dziś w całym kraju wielkie "pączkożarcie" - SMACZNEGO!!

12/02/2015
Czarnogóra frontem do NATO

Plany Czarnogóry - przystąpienie do Paktu Północnoatlantyckiego

11/02/2015
Czarnogóra pod śniegiem.

Opady śniegu sparaliżowały ruch drogowy.

02/02/2015
Klęska żywiołowa w Bułgarii

Kilkanaście ofiar, potężne zniszczenia wywołane wiatrem i deszczem.

02/02/2015
Atak zimy

Na słowacji, Wegrzech, Czechach i Austri trudne warunki drogowe.

30/01/2015
Profil Turka

Profil tureckich obywateli w badaniu IPSOS - czyli co i jak w społeczeństwie.

01/01/1970
Kosowo: Zamieszki na ulicach Prisztiny

W Prisztinie trwają zamieszki na tle ekonomiczno-politycznym.

01/01/1970
Turystyka religijna do Turcji

Turcja liczy na wzrost zainteresowania turystyką religijną w 2015 roku.

01/01/1970